Достапни линкови

Заробен талибански командант во Авганистан


Еден американски војник загина во Авганистан, во шестчасовната битка меѓу силите на НАТО и талибанските бунтовници. До престрелката дошло кога војниците се обидувале да заробат талибански командант кој бил во болница во провинцијата Пактика, соопштуваат меѓународните сили.
Загинале 12 Талибанци, а нивниот командант е уапсен, информираат авганистанските власти. Командантот бил ранет на денот на изборите, 20 август.
XS
SM
MD
LG