Достапни линкови

Еулекс ја следи ситуацијата на Косово


Портпаролот на ЕУЛЕКС на Косово Карим Лимдал денеска изјави дека мисијата ја следи ситуацијата по неодамнешните инциденти кои ги предизвикаа припадниците на двиожењето Самоопределување и по најавите за нови акции против мисијата на Европската Унија. Не загрижува што некои елементи користат насилство кога не се согласуваат со нешто. Движењето на Албин Курти демолираше 28 возила на ЕУЛЕКС во Приштина во вторникот.
XS
SM
MD
LG