Достапни линкови

Сенаторот Кенеди ке биде погребан покрај неговите браќа


Американскиот сенатор Едвард Кенеди ке биде погребан во сабота покрај неговите браќа на Националните гробишта во Арлингтон. Американскиот Претседател Обама ке одржи говор. Сенаторот Кенеди почина од рак на мозокот во вторникот на 77 години.
XS
SM
MD
LG