Достапни линкови

Кризата без влијание врз туризмот во Турција


И покрај светската економска криза, бројот на странски туристи кои ја посетиле Турција во периодот јануари-јули, е зголемен за 1,1 отсто во споредба со истиот период лани, објави Хуриет. Според податоци на турското Министерство за култура и туризам, таа држава е единствена од Средоземноморскиот регион во кој туризмот оваа година бележи пораст. Во првите седум месеци од годинава Турција ја посетиле речиси 15 милиони туристи.
XS
SM
MD
LG