Достапни линкови

Цената на нафтата падна поради зголемените американски резерви


Цената на нафтата падна на 71 долар и 20 центи за барел на азиските берзи по информациите дека американските резерви се зголемиле за 200 илјади барели до 21 август. Аналитичарите велат дека побарувањата на најголемата светска економија остануваат слаби и покрај позитивните економски вести.
XS
SM
MD
LG