Достапни линкови

ОН со осуда на крвавиот напад во Кандахар


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун го осуди бомбашкиот напад во Кандахар во кој загинаа 43 луѓе како брутален и бесмислен. Кандахар е упориште на талибанците, но милитантните групи ја отфрлија одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG