Достапни линкови

Расте предноста на Карзаи на претседателските избори во Авганистан


Авганистанските изборни власти велат дека Хамид Карзаи ја зголемил својата предност за десет проценти во однос на најблискиот ривал поранешниот миинистер за надворешни работи Абдула Абдулах во најновите резултати од претседателските избори во земјата. Досега се изброени седумнаесет проценти од гласовите, а крајните резултати се очекуваат за неколку недели.
XS
SM
MD
LG