Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движи од 10 до 18, а дневната ќе биде од 28 до 34 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Утринската температура се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 33 степени.
XS
SM
MD
LG