Достапни линкови

Прогрес за мир на Блискиот Исток


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел оценија дека „постигнале добар прогрес“ во разговорите за обновување на израелско-палестинскиот мировен договор. Во заедничка изјава по денешната средба во Лондон, тие рекоа дека се согласиле дека се потребни значајни преговори меѓу Израел и Палестина, за да се постигне мир цо регионот.
XS
SM
MD
LG