Достапни линкови

Карзаи поблиску до претседателската фотелја


Актуелниот авганистански претседател Хамид Карзаи е во водство пред неговиот главен противкандидат Абдула Абдула, за претседателската функција, соопштуваат од изборната комисија.
По пребројани 17 отсто од гласовите, Карзаи има околу 45, наспроти Абдула, кој освоил околу 35 отсто од пребројаните гласови.
XS
SM
MD
LG