Достапни линкови

Почина лидерот на најмоќната ирачка шиитска организација


Почина лидерот на најмоќната ирачка шиитска организација Абдул Азиз Ал Хаким. Тој почина на 59-годишна возраст, во болницата во Техеран, каде што се лекуваше од рак на белите дробови, соопштуваат неговите помошници.
XS
SM
MD
LG