Достапни линкови

САД и Русија заеднички ќе ги следат проектилите


Рускиот генерал Николај Макаров изјави дека се во тек разговори со Соединетите Држави за формирање заеднички контролен центар за проектили. Овој центар би требало да им помогне на двете земји да ги следат лансираните проектили и да имаат подобра комуникација во случај на сомнителни лансирања.
XS
SM
MD
LG