Достапни линкови

Јужна Осетија и Абхазија слават 1 година независност


Грузиските отцепени републики Абхазија и Јужна Осетија денеска одбележуваат една година откако Русија ги призна како независни држави. Лидерот на Јужна Осетија Едуард Кокоити во Москва ќе има средба со рускиот премиер Владимир Путин, а во Абхазија се планирани свечен концерт и огномет. Инаку, освен Русија, Никарагва е единствена земја која ги призна Абхазија и Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG