Достапни линкови

Имало ли таен затвор на ЦИА во Литванија?


Парламентот на Литванија ќе покрене истрага за сомневањата дека во таа земја имало тајни затвори на ЦИА во кои биле држени осомничени терористи. Телевизијата Еј Би Си во минатата недела објави дека во близина на Виљнус биле држени 8-мина осомничени терористи.
XS
SM
MD
LG