Достапни линкови

Нетанјаху се среќава со пратеникот на САД за Блискиот исток


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, кој престојува во Лондон, денеска треба да се сретне со американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел, со кого ќе разговара за ситуацијата во регионот и за блискоисточниот мировен процес. Подоцна, Нетанјаху ја продолжува европската турнеја со посета на Германија, каде што е предвидена средба со претседателот на државата Хорст Келер.
XS
SM
MD
LG