Достапни линкови

30 жртви во експлозии на автомобил-бомби во Авганистан


Најмалку 30 луѓе загинаа во серија експлозии на неколку автомобил-бомби, во градот Кандахар во јужен Авганистан, соопштуваат властите. Најмалку 50 луѓе се повредени, но бројот на жртви може да биде и поголем, стравуваат властите. Меѓу жртвите има и полицајци и цивили.

XS
SM
MD
LG