Достапни линкови

Браун e поголем оптимист за мир на Блискиот Исток


Британскиот премиер Гордон Браун рече дека е „повеќе уверен“ во напредокот на блискоисточниот мировен договор, по денешната средба со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, во Лондон.
На заедничка пресконференција, Браун рече дека побарал од неговиот израелски колега да престане со градење еврејски населби во арапскиот источен Ерусалим. Браун нагласи дека „сега е поголем оптимист од претходно“.
XS
SM
MD
LG