Достапни линкови

Талибанците потврдија дека нивниот поранешен лидер е мртов


Двајца команданти на пакистанските Талибанци, за Асошијтед прес и за Би-Би-Си, потврдиле дека нивниот лидер Бејтула Мехсуд е мртов. Пакистанските и американски власти тврдеа дека го убиле Бејтула Мехсуд пред две недели, но Талибанците, до сега, негираа.
Лидер на талибанското движење во Пакистан, сега е Хакимулах Мехсуд.

XS
SM
MD
LG