Достапни линкови

Оставка на директорот на најголемата руска фабрика за автомобили


Директорот на најголемата руска автомобилска компанија Автоваз, Борис Аљошин си поднесе оставка. Неговата оставка доаѓа по големите потреси кај производителот на Лада. Руската автомобилска индустрија е во тешка финансиска состојба, поради тоа што кризата ја намали побарувачката на автомобили.
XS
SM
MD
LG