Достапни линкови

Ал Каеда одговорна за бомбашките напади во Багдад?


Организација која дејствува под закрила на Ал Каеда ја презеде одговорноста за минатонеделните бомбашки напади во Багдад, во кои загинаа стотина, а повеќе од 500 луѓе беа повредени.
Организацијата „Исламска држава Ирак“ објави дека нападите се „уништување на бастионите на неверништвото“.
Не може со сигурност да се утврди веродостојноста на тврдењето, кое беше објавено на исламистичка интернет страница.

XS
SM
MD
LG