Достапни линкови

Смртта на Мајкл Џексон, убиство


Поп пејачот Мајкл Џексон починал од смртоносна доза на силниот анестетик пропофол, се наведува во судските документи што беа објавени денеска. Најверојатно, како што јавуваат агенциите, против Конрад Мареј, лекар кој бил присутен кога Џексон починал на 25 јуни годинава ќе биде поднесена кривична пријава за убиство без предумисла.
XS
SM
MD
LG