Достапни линкови

Одложено лансирањето на шатлот Дискавери


Американската вселенска агенција НАСА го одложи за утре денешното лансирање на шатлот Дискавери поради лошите временски услови на космодромот во Флорида. Шатлот со седумчлен екипаж треба да однесе снабудување на Меѓународната вселенска станица и таму да ја остави американската астронаутка Никол Стот.
XS
SM
MD
LG