Достапни линкови

Медведев во посета на Монголија


Рускиот претседател Дмитри Медведев пристигна во дводневна посета на Монголија која има за цел зацврстување на односите меѓу двете земји. Притоа се очекува да бидат потпишани повеќе договори, меѓу кои и за формирање заедничка компанија за експлоатација на ураниумот во Монголија.
XS
SM
MD
LG