Достапни линкови

Израелски воздушен напад, тројца загинати


Тројца палестинци загинале, а деветмина други биле ранети во израелскиот воздушен напад врз два тунела за криумчарење меѓу Појасот Газа и Египет, јавуваат агенциите, повикувајќи се на палестински болнички извори. Израелска војска соопшти дека акцијата била преземена поради вчерашниот ракетен напад врз југот на Израел во кој бил ранет еден војник.
XS
SM
MD
LG