Достапни линкови

Изреалскиот премиер Нетанјаху на европска турнеја


Изреалскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска во Лондон ќе се сретне со британскиот премиер Гордон Браун на разговори за повторно започнување на Блискоисточните мировни разговори. Нетанјаху во Лондон ќе се состане и со американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел, а в четврток во Берлин и со германскиот канцелар Ангела Меркел. Британија и Германија се главни поддржувачи на американските барања за продолжување на преговорите кои беа прекинати по израелската офанзива во Појасот Газа во декември минатата година.
XS
SM
MD
LG