Достапни линкови

САД ја продолжува поддршката на Косово


Новиот амбасадор на САД на Косово Вилијам Кристофер Дел изјави дека неговата земја ќе продолжи да го поддржува Косово како и дека независноста на Приштина е „неповратна“. Косовските власти пак, како што пишува приштинскиот дневен весник Експрес, ќе продолжат да лобираат во втората половина на септември во државите кои сеуште не го признале Косово.
XS
SM
MD
LG