Достапни линкови

Ќе бидат објавени првични резултати од изборите во Авганистан


Денеска треба да бидат објавени првичните резултати од претседателските избори во Авганистан. Претставници од државната изборна комисија изјавија дека ќе бидат објавени гласовите од 10-40 проценти од избирачките места. Специјалниот пратеник на ООН во Авганистан, Каи Еиде, вчера повика на трпение додека не се истражат наводите околу објавените победи на двајцата кандидати на претседателските избори.
XS
SM
MD
LG