Достапни линкови

Починал уметничкиот директор на зимските ОИ во Ванкувер


Организацискиот комитет на зимските олимписки игри кои ќе се одржат во 2010 година во Ванкувер вчера соопшти дека починал уметничкиот директор на игрите, Лео Обстбаум. Не се наведува причината за смртта. Лео Обстбаум е роден во 1969 година во Буенос Аирес и е автор на маскотата и на медалите за олимписките игри во Канада.
XS
SM
MD
LG