Достапни линкови

Путин ненајавено во Чеченија


Рускиот премиер Владимир Путин ненајавено ја посетил Чеченија и разговарал со чеченскиот претседател Рамзан Кадиров.
Посетата доаѓа по зголемувањето на насилствата во немирниот северен Кавказ, во кои загинаа десетици луѓе во изминатите неколку денови.
XS
SM
MD
LG