Достапни линкови

10 луѓе загинаа во експлозии во Ирак


Најмалку 10 луѓе загинаа, а 19 се ранети во две одвоени експлозии покрај автобуси во градот Кут во Ирак, соопштува полицијата.
Минатата среда во Багдад загинаа 95 луѓе, а повеќе од 600 беа повредени. Ирачкиот премиер најави дека ќе ја преиспита безбедносната стратегија.
XS
SM
MD
LG