Достапни линкови

Украински војници во руско-грузиската војна?


Украински војници и националистички доброволци се бореле на страна на грузиската армија во минатогодишната краткотрајна војна меѓу Русија и Грузија, наведува Истражниот комитет на главниот обвинител на Русија.
Портпаролот на украинското министерство за одбрана Константин Садилов негира дека украински војници се бореле во руско-грузиската војна.
XS
SM
MD
LG