Достапни линкови

ОН бараат трпение за изборните резултати во Авганистан


Специјалниот претставник на Обединетите нации во Авганистан, Каи Аиде повика на трпение, додека не заврши разгледувањето на приговорите за изборни нерегуларности. Тој, сепак, рече дека имало одредени проблеми на изборите.
Претходно, двајцата главни противкандидати за претседател, Хамид Карзаи и Абдула Абдула, рекоа дека се во водство. Абдула рече и дека има докази дека Карзаи ги мести изборите.

XS
SM
MD
LG