Достапни линкови

Иран ќе соработката со ОН за нуклерната програма


Иран најави дека ќе ја продолжи соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија, која работи под покровителство на Обединетите нации.
За неколку дена, треба да биде објавен извештајот на Меѓународната агенција за спорната иранска нуклеарна програма.
Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Хасан Кашкави ги повика светските сили „битно да ја преиспитаат“ нивната политика на наметнување санкции.
XS
SM
MD
LG