Достапни линкови

Цената на нафтата расте поради оптимизмот!


Цената на нафтата денеска се качи над 74 долари за барел поради оптимизомот дека светот економски се опоравува. Очекувањата дека побарувачката на енергија ќе се зголемуваат добија потик во изјавата на шефот на Американската Централна Банка Бен Бернанке дека Соединетите Држави излегуваат од рецесија.
XS
SM
MD
LG