Достапни линкови

Осуетени терористички напади во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека уапсила 7 мажи поврзани со Ал Каеда кои планирале напад во Карачи. Тие и припаѓале на групата Лашкар е Џангви и цел на нивните намери биле владини институции и владини преставници. Оваа група е одговорна за серија напади меѓу кои и обиди за атентат врз бившиот Претседател Первез Мушараф.
XS
SM
MD
LG