Достапни линкови

Израелскиот премиер на европска турнеа


Израелскиот Премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ја започнува европската турнеа на која се очекува да доминираат барањата за запирање на изградбата на населби на окупираните територии како клучно за израелско -палестинските мировни преговори. Нетанјаху најпрвин во Лондон ќе се состане со британскиот премиер Гордон Браун, како и со американскиот пратеник Џорџ Мичел, а потоа турнеата во среда ја продолжува со посета на Берлин. На дневен ред се очекува да биде иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG