Достапни линкови

Грција се бори со пожарите


Изутрината продложило гаснењето на пожарите во Грција со 17 авиони, хеликоптери, а се очекува натамошна помош од Франција, Италија и Кипар. Само во последните 24 часа се регистрирани 85 нови пожари. Во Атина илјадници луѓе ја минаа ноќта на отворено поради пожарите кои ги зафатија северните предградија. Владата на Грција прогласи вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG