Достапни линкови

Фидел Кастро на ТВ


Поранешниот кубански комунистички лидер Фидел Кастро се појави на кубанската телевизја за прв пат од Јуни минатата година. 83 годишниот Кастро изгледал дека е во добра форма додека им зборувал на студентите за состојбата во светот на средба во Хавана. Кастро поради здравстевени причини минатата година поднесе оставка, а на неговото место дојде брат му Раул Кастро.
XS
SM
MD
LG