Достапни линкови

Несреќа во рудник во Украина


Најмалку 8 рудари загинаа, а 5 се повредени во експлозија на метан во рудник во Украина, јавува агенцијата Интерфакс. За време на експлозијата под земја се наоѓале 141 рудар.
XS
SM
MD
LG