Достапни линкови

Судир на хеликоптер и авион во Германија


Во судир на хеликоптер и мал авион во Германија загинаа 4 лица, соопштува германската полиција. Загинатите се наоѓале во хелихоптерот, кој по судирот се запалил и се урнал на земја. Пилотот на малиот авион успеал принудно да слета и покрај тоа што при ударот моторот се оштетил. Пилотот, кој се здобил со тешки повреди, бил сам во авионот.
XS
SM
MD
LG