Достапни линкови

Расте бројот на загинати во руската хидроелектрана


Бројот на жртвите во руската хидроелектрана се искачи на 69, потврди руското министерство за вонредни сосотојби. Според претпоставките на спасувачите, нема никакви изгледи некој од преостанатите 6 луѓе по кои се трага да ја преживеал несреќата. Претседателот на електраната изјавил дека ќе бидат потребни најмалку 3 години централата повторно да проработи. Сеуште не се познати
причините за експлозијата во хидроелектранта, која се случи на 17 август.
XS
SM
MD
LG