Достапни линкови

Атлетика- Американците најуспешни на светското првенство


Американците се прогласени за најуспешна нација на 12-то по ред Светско првенство во атлетика во Берлин, кое заврши вчера. Американскиот атлетски состав освои 22 медала, од кои 10 златни. Последниот ден на шампионатот Американците освоија три златни медали. Следното светско првенство во 2011-та година ќе се одржи во Даеку во Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG