Достапни линкови

Израел бара од Шведска да осуди текст од шведски весник


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху побара од шведската влада да го осуди написот во шведски весник, во кој се наведува дека израелските сили, можеби, ваделе органи од Палестинци што умреле во затвор. Висок израелски претставник рече дека премиерот не очекува извинување од шведската влада, но дека очекува осуда на написот.
XS
SM
MD
LG