Достапни линкови

Убиени 26 курдски сепаратисти во Иран


Силите на иранската револуционерна гарда убија 26 курдски сепаратисти во серија напади во северозападен Иран, соопшти иранската државна новинска агенција ИРНА.
Незадоволно курдско малцинство, слично како во Турција, се бори за поголема автономија.
XS
SM
MD
LG