Достапни линкови

Убиени стотина шиитски бунтовници во Јемен


Јеменските сили убија повеќе од 100 шиитски бунтовници, меѓу кои и двајца нивни команданти, во операција за преземање на контролата на планинското гратче Хафр Сафјан, на северот на земјата, соопштуваат властите.
Претседателот Али Абдула Салех, во средата, повика на задушување на шиитското востание, на северот на земјата.
XS
SM
MD
LG