Достапни линкови

Приговори за изборите во Авганистан


Поднесени се околу 225 приговори за нерегуларности на авганистанските избори. АКо бидат усвоени, некои од приговорите може да влијаат на изборните резултати, соопшти Комисијата за изборни приговори.
Приговорите се однесуваат на злоупотреба на гласачките кутии, на заплашување на гласачите, насилство и злоупотреба на неизбришливото мастило.
XS
SM
MD
LG