Достапни линкови

Американски војници во Ирак тепале колега до смрт


Суровоста и малтретирањето од другите војници довеле до смрт на еден американски војник во Ирак, покажува истрагата, соопшти американската армија.
Американското министерство за одбрана соопшти дека 19-годишниот војник починал на 4 август во ирачката провинција Мајсан, од повреди кои не се здобиени во битка.
Армијата, во петокот, соопшти дека четворица војници се обвинети за безмилосно малтретирање на војници од нивниот вод.
XS
SM
MD
LG