Достапни линкови

Се запали резервоар за нафта во Сибир


Еден пожарникар загина, а двајца се водат како исчезнати, во пожар на резервоар за нафта во Сибир. Резервоарот се запалил поради удар од гром. Според руското министерство за вонредни состојби, пожарот е ставен под контрола.
XS
SM
MD
LG