Достапни линкови

Падна медицински хелихоптер во Италија


Чеворица луѓе загинаа, кога се сруши медицински хелихоптер во планините близу до скијачкиот центар Коритна Д’Ампецо во северна Италија, соопшти противпожарната служба во Белано.
Портпаролот соопшти дека временските услови биле лоши и дека хелихоптерот веројатно удрил во кабел.XS
SM
MD
LG