Достапни линкови

Мексико дозволи поседување мали количества дрога


Мексико дозволи поседување мали количества дрога. Според весникот „Официјал газета“, тоа значи дека Мексиканците легално може да поседуваат 5 грама марихуана, 2 грама опиум, половина грам кокаин, или 50 милиграми хероин, без страв дека ќе бидат обвинети.
Законот, кој беше подржан од претседателот Гелипе Калдерон, наиде на остри критики во Конгресот, но сепак беше усвоен.


XS
SM
MD
LG